Struktura kuwet

Struktura kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występuje też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wymieniają się tym, albowiem dla wzoru kociej toalety zakrytej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kociaków, które lubią kopać, ale uważaj – nie wszystkie koty mogą godzić się na nie, choć większość akceptuje, ale są wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Lecz w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Należy zapamiętać o odpowiednim rozmiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w ramkę, aby łatwiej podtrzymać ład.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która po prostu brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaplanowany, bądź po tymczasowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia narzędzie, które usuwa brudy do kontenera, bądź do kanału. W wyglądzie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada w dół. Tenże typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które często czyszczą kuwetę.

Rozmiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, ponieważ może sprawiać kłopot przy wejściu. Gdy tylko kot już skończy 12 tydzień życia, wypada zakupić nową i większą kuwetę, stąd to, aby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek uwielbia kopać i zagrzebywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek było u góry napisane – należy uważać, aczkolwiek poszczególne koty nie zaakceptują takowych kuwet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, gdy kocia toaleta jest widoczna w Twoim pokoju, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w którym można włożyć w środek kocią toaletę, gdy nadejdzie taki przypadek, bo ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Opłaci się również zaopatrzyć się w dodatki, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.

https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782221-FURminator.html furminator