pies pasterski - dieta dla psa

Karmienie psa wysokiej jakości karmą. Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Karmienie psa wysokiej jakości karmą. Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Wybór optymalnej dobrej jakości suchej karmy, nie jest wcale takie nieskomplikowane, jak by się mogło zdawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę elementów, na pewno już spostrzegliśmy brak bardzo ważnej informacji, którą jest ilość każdego ze elementów, jakie znajdują się w karmie. Jest to ważna wiadomość. Większość karm suchego typu jest przygotowywana na bazie zboża oraz różnych roślin. Natomiast tak koty jak również psiska są mięsożercami, więc winnym być karmione jedzeniem, gdzie podstawowym czynnikiem zdecydowanie jest mięso. Nabywając karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, zatem ich dieta potrzebuje zdecydowanie składać się na mięsie. Koty nie mają potrzeby jedzenia węglowodanów.

W karmach dla zwierząt jednak możemy odnaleźć ziarna, ponieważ są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części łącznie, i bynajmniej nie dlatego, iż są zdrowym pożywieniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięcho oraz tłuszcze winnym być jedynie identyfikowalne przez określony gatunek. Jeśli nie jest on natomiast określony, jakość mięsa jednocześnie nie może być określona prawidłowo. Należy zatem unikać towarów, w których znaleźć możemy nierozpoznane mięso, drób bądź też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które mają w sobie dużo mączki roślinnej, gdyż są to pokarmowe wypełniacze. Jeśli karma już ma w sobie zawierać zboża, to koniecznie musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Jakiekolwiek owoce i warzywa podwyższają jakość, w szczególności jeśli zamieniają one zboża w żywności.

Pierwiastki mineralne są także bardzo przydatne, natomiast potrzeba mieć zawsze na uwadze to, iż pożywienie musi liczyć bardzo wysoką ilość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie wymienić. Z całkowitą stanowczością powinniśmy unikać karm w których znaleźć, można wyroby niewiadomego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące bądź też konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze albo mają zakaz stosowania w ludzkim jedzeniu, bądź w żywności dla czworonogów, jak BHT, Ethoxyquin a także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą zawierać w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeśli nie są podane przez wytwórcę, nie istnieje wymuszany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Zatem powinniśmy, szukać potwierdzenia, jakie zamieszcza wytwórca o tym że używa jedynie ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na to czy mięso oraz tłuszcze są nieznanego pochodzenia, gdyż może to być wszystko oraz z zupełną pewnością będzie wówczas stanowiło bardzo niską jakość. Większość z wytwórców nie publikuje na swoich opakowaniach istotnych proporcji określonych składników, mianowicie jakie wchodzą w skład karmy, więc wykonanie odpowiedniej oceny będzie wówczas polegało na naszej wiedzy. Jeżeli chodzi zaś o gotową karmę, właściwie będzie z naszej strony być znacznie krytycznym, aniżeli ufać informacjom w tv bądź internecie.