silikonowe żwirki dla kotów

Żwirek dla kotka – najistotniejsze informacje, które musisz znać

Żwirek dla kotka – najistotniejsze informacje, które musisz znać

Żwirek dla kota to wówczas potrzebne zaopatrzenie kuwety. Są różnorakie modele żwirków dla kotów. Dowolny z nich nadaje się także do kuwety otwartej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kotów posiada taki minus, iż nie można do końca powstrzymać jego rozrzucaniu blisko kuwety plus przenoszeniu po mieszkaniu przez pupila.
kup żwirek silikonowy w sklepie zoologicznym

Jaki żwirek dla kotów?

Nietrudno jest do kuwety wsypać po prostu zwykły piach. Jednak na rynku są dostępne odmienne żwirki dla kotów, dużo stosowniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają standardowy piasek. Są korzystne dla kotów, które niejednokrotnie idą na zewnątrz i dodatkowo przepadają kopać w glebie. Takie kotki muszą mieć w kuwecie cokolwiek znanego.

A taki żwirek dla pupila szczególnie błyskawicznie zaczyna brzydko pachnieć, bowiem niestety nie ma szansy odłączenia żwirku skażonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy budowę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Wszak tenże większy i cięższy jest niewiele korzystny. Jak kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryła, jaką można swobodnie usunąć z kuwety bez konieczności zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe czy zapachowe. Zestaw zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, odpowiednie żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odpady na bieżąco, a wszystek żwirek wymieniać co około 3 tygodnie. Owy żwirek dla kotka jest ogromnie skuteczny.

Jak go stosujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym polu, aby woda z moczu płynnie wyparowała. Niesłychanie ciekawe żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy również drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do toalety. Taki żwirek prawidłowo zobojętnia zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą stanowi to, że najbardziej ze wszystkich żwirków rozprasza się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze zapachu oraz neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalne pochłaniacze aromatu i także neutralizatory, jakie wolno łączyć w ograniczonej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, iż mają także właściwości bakteriobójcze.