Zakup bądź adopcja małego psa. Jaką wybrać odmianę psiaka? Która będzie właściwa?

Zakup bądź adopcja małego psa. Jaką wybrać odmianę psiaka? Która będzie właściwa?

To, iż pies jest najlepszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej debacie. Niniejszy futrzasty towarzysz, pozostaje oddany człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i dodatkowo realia, w których zamieszkuje. Dla niego liczy się wyłącznie delikatne spojrzenie i dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Kiedy psiak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup czy adopcję psa, bardzo często nawet nie pomyślą nad doborem tej odpowiedniej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom oraz sposobowi życia. Obraz psiaka i jego czarujący pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem rozkoszny pies niezwykle łatwo dojrzewa i gospodarz nawet nie zobaczy, w jaki sposób zmienia się w dojrzałego psiaka, którego wygląd nie zawsze odpowiada oczekiwaniom pana. Dzieje się tak, gdy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, natomiast pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego ładnych oczek i dodatkowo wesołego pyszczka.


Żywy pies oraz ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psa, trzeba dokładnie zapoznać się z jego odmianą, ażeby wraz z nim stanowić spójny i szczęśliwy związek. Pieseczki wymagające wiele ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się zadowolone, odosobnione w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, należy mieć wiedzę, że to niesamowicie ruchliwe zwierzaki, które wymagają dalekich spacerów oraz niezliczonych gier ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w jakim przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego miłośnicy relaksu na kanapie, przed telewizorem czy z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak ochronny lub do towarzystwa?


Jakikolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo ustalić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tu psy niewielkie, które bezproblemowo zmieszczą się w dowolnym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie rozmiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i także wczasów.

Tymczasem niewielkie pieski mimo swojego ślicznego wyglądu, nie zagwarantują człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, na pewno spowodują lęk oraz obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeśli w domu przebywają małe dzieci, których zachowanie często jest nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, bowiem źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Pies agresywny jedynie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela posiadania należytych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich rasami, ażeby właściwie wybrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, pragnieniami i stylem życia człowieka, bo właśnie wtedy relacja z psem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

karma dla kota hurt