karma dla psa wegetariańska

Przejście psa na dietę wegetariańską – jak to zrobić krok po kroku

Przejście psa na dietę wegetariańską – jak to zrobić krok po kroku

Co powiecie na pieska, który będzie zjadał zboża, cytrusy, warzywa zaś nie ma mięsiwa? Czy to niemożliwe? Niemniej będzie to wykonalne, psiska również umieją być jaroszami.

Prawdopodobnie piesek jarosz brzmi dla wielu osób dziwnie. Jednakowoż wegetarianizm oraz weganizm pozyskują coraz więcej zwolenników. Trudno się temu dziwić w momencie, kiedy okaże się, że gospodarz jest zagorzałym przeciwnikiem spożywania mięcha. Więc pragnąłby, żeby jego czworonożny przyjaciel również żywił się jedynie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psiska w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile mruczki wymagają spożywać mięsko o tyle kundle są w stanie bez niego się wychowań. Jednak wielu weterynarzy sceptycznie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, aby taką wymianę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Często tego, że pies nie będzie miał dostarczonych wszystkich elementów w stosownych proporcjach. Faktycznie takie zagrożenie istnieje, jeżeli menu będziemy układać samodzielnie i nie będziemy mieć dobrego doświadczenia. Natomiast jeśli będziemy w stanie zrobić dietę dobrze zbilansowana można prognozować, że świetnie się sprawdzi oraz pieskowi nic się nie stanie.

Karmę wege bez problemu będzie można kupić w internecie, różne wyroby tego typu mają w własnym wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom bezmięsna karma nie jest także wyjątkowo kosztowna – worek, który zawiera około 12 kg będzie można zdobyć za około 150 złotych więc za tyle ile kosztuje karma znakomitej jakości w sklepie tradycyjnym.

Najczęściej proponowanie takiej karmy to wynik decyzji właściciela, co jest narzucone jego przekonaniami. Zdarzają się natomiast sytuacje, gdy taki posiłek jest dla psiska ratunkiem. Przeważnie będzie to połączone z alergiami, czasem ulubieńca alergizuje najpierw wieprzowina, później mięsiwo z kogutka, wołowina albo ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce zawsze powoduje awersję. W takich okolicznościach karma bezmięsna nie będzie fantazją, jednak to jedyny sposób na to, by piesek był odporny.
Psina weganin! Zagrychy bez mięsa

Nieistotne czy żywi się żywnością wege czy mięsną to i tak będzie można dawać pieskowi wegetariańskie zagrychy.

Warzywne zakąski dla zwierzaków

Pies jarosz z radością pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę dokładnie jej słodki zapach będzie sprawiał, że jest wtedy dla psiaczka dobry element i będzie po niego ochoczo sięgał. Podobnie smaczne będzie także dobrze przyswajalne puree z dyni, które dobrze się sprawdzi i będzie można je dostarczać pieskom. W diecie zwierza pojawiać się może też kisiel z siemienia lnianego, który daje wartościowe kwasy tłuszczowe omega3. Istotnym elementem będzie dodatkowo brokuł, z którego wykonać można apetyczną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C natomiast to co niezmiernie ważne to także będzie tam znikoma ilość kalorii. Takim cennym dodatkiem do diety bezmięsnej będą również buraki, jakie będzie można podawać w formie buraczanych wiórków.