Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni jest wspaniałą okolicznością, żeby dać czas naszemu psowi. Wyjazd z ulubionym zwierzakiem to niepowtarzalna opcja, by odpocząć, jednocześnie dając pupilowi chwilę. W leciewarto uważać na kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi są na nie narażone. Rasy, lubiące sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób można ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością oraz niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnych rozmiarów, dlatego z łatwością dostaniemy średnicę dopasowaną do szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom mogą być ziołowe lub lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być dopasowana do masy zwierzaka, trzeba zatem sprawdzić przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg i dla psów powyżej 8kg. Te obroże działają zarówno na kleszcze i przeciwpchelne, dlatego dają wszechstronną ochronę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa groźnych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, wymagają zwiększonej ochrony w postaci środków na kleszcze, dlatego, że zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzęcia przez pasożyta, dlatego daje zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące pływanie wymagana jest specjalna ochrona, na przykład w formie zakropień mających środek na kleszcze albo specjalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Żeby chronić naszego psa w trakcie letniej wyprawy należy sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny kraków