najlepsze zabawki dla kotów

Najtrafniejsze akcesoria dla kotka, które obowiązkowo musisz mieć!

Najtrafniejsze akcesoria dla kotka, które obowiązkowo musisz mieć!

Prawdopodobnie każdy przynajmniej raz widział pupila, który wysuniętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W domu notorycznie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, a chociażby dywan. Mówimy wtedy często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród naturalnych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy duży pupil. A nie chodzi tu bynajmniej o zaostrzenie pazurów, bo szpony każdy kot ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym pupil oznacza osobiste terytorium. Zostawia również ślady szponów na przedmiotach, również w charakterze ogłoszenia, iż to jego obszar. Jeżeli kotek wcale nie zajmuje się drapaniem, jest to dla nas znak, iż coś mu przeszkadza. Drapak dla kota postawiony w domu umożliwi ocalić przed zepsuciem nasze meble.
najlepsze zabawki dla kotów kliknij

Drapaki dla kotka gwarantują naszym kotkom komfort, są szczególnie pożądane szczególnie kotom mieszkającym niezmiennie w domu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kotek wysuwa mięśnie, zaś na nadzwyczaj rozbudowanych drapakach ma okazję do niezwykle złożonych rozrywek. Rozsądnie jest jak najprędzej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby uchronić przed podrapaniem stołki czy leżankę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zwykle pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie bywają właściciele, zatem ofiarą może ulec kanapa w salonie. Koty ubóstwiają także zaznaczać swoje otoczenie niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakiekolwiek obce stworzenie, na przykład wyjątkowego kotka.

Najlepiej ustawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najokazalsze, ustawione w niewłaściwym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotka dobrać?
W sprzedaży są dostępne różnorodne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na uszkodzenia i może służyć kotu jako wygodne środowisko do drzemki. Jest to najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są również drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, ustawionego na podkładce prosto czy pochyło, otulonego tkaniną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na ziemi lub być przymocowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być przystosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów występują w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kociąt i dla hodowli, a jeszcze drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest niesamowicie obszerna, mają one najróżniejsze wymiary, mają różne funkcje i akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym gustem również upodobaniami pupila. Jak kot kocha dużo spać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest ruchliwy i dodatkowo uwielbia skakać, na pewno uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.