drapaki dla kotów

Najstosowniejsze drapaki dla kotów – porównanie

Najstosowniejsze drapaki dla kotów – porównanie

Jak dobrać drapak dla kota?

Zamierzając się na posiadanie kotów, musimy mieć świadomość, że drapanie to zatem jego własny instynkt i instynktowny sposób na pozbycie się martwej, bezwartościowej tkanki. Gdy Twój kot ma skłonność do rysowania różnych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi i sprzęty, wyjściem może stanowić dopasowany do jego spraw drapak.
Dane typy różnią się od siebie wzorem, wielkością oraz funkcjonalnością, zaś asortyment istnieje naprawdę bogaty. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są uniwersalne reguły wybierania tego typu wyposażeń także w jaki sposób dokonać słusznego wyboru.

Przede wszystkim równomierność.

Kot ścierając pazurki stosuje do tego znaczącą część własnej siły, oraz ciało zgina w duży łuk. Takie postępowanie powoduje, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim solidny, tak aby nie zagroził swemu kotu. Optymalnym podejściem są np. elementy przymocowane do ściany, które dźwigają znaczny nacisk a stanowią idealną ofertę, choćby dla dużych kotów. Selekcjonując drapak obejrzyj, czy jest podparty na trwałej podstawie oraz czy część spodnia porządnie przystaje do gleby.
Dokonując przekroju przyjmij pod rozwagę wymagania producenta, co do owego, dla jakiej masy kotów adresowany jest ten przedmiot. Im cięższy jest nasz zwierzak, tymże większy ciężar wywrze podczas skrobania pazurków, dlatego drapak dla kota winien być naprawdę dobry.

Dobrana wielkość

Obojętnie od tego, albo zakupujesz drapak w sklepie stacjonarnym, lub zamawiasz go online, myśl ażeby dostosować jego rozmiary do gabarytów Twojego pupila. Wielkość powinna być przystosowana do wielkości zwierzaka, tak ażeby mógł on wyprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Koty rasy dużej chcą specjalistycznych, ogromnych wyposażeń, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się tradycyjnym artykułem; możemy także dobrać drapak, który będzie rósł zgodnie z nim.

Jakość i zużyte produkty

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być wytworzony z wysokiej klasy materiałów. Najlepiej sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który wyśmienicie akceptuje kontakt z kocimi szponami. Taki wybór obicia pozwoli na to, że na przedmiocie nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych istnieje sporo różnych modeli drapaków w różnorakiej postaci. Owe najzwyczajniejsze to deska przykryta dodatkowym sznurkiem, nader luksusowe stworzone są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Istnieją też drapaki, skonstruowane tak, aby wykonywać jednocześnie
rolę legowiska i które obite są wytrzymałą, lecz przyjemną gąbką.
zamów drapak tutaj https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być także piękny, jak i także praktyczny. Taki przedmiot może się stać ozdobą pomieszczenia i także wspaniałym placem rozrywek dla naszego kota. Niezwykle powiększone są tzw. kocie baszty, które pozwalają zadbać o pazurki, lecz są też legowiskiem i także miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, jeżeli masz kilka kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki naraz, a nawet używać drapak do wspólnych zabaw.
Ogromny wybór rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, iż dowolny właściciel pupila zlokalizuje w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego wymagania oraz uczyni radość kotka.