Który drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Który drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest wrodzonym instynktem twojego zwierzaka. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w wielu kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały wykonane. Jak więc podjąć decyzję odnośnie drapaka oraz zadowolić nawet bardzo wybrednego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupkiem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w mieszkaniu. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze słupka przymocowanego do stabilnego podłoża. Trochę bardziej wyszukaną alternatywą może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy posiadamy jednego zwierzaka w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią rozbudowane konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla kota. Drapaki tego typu sprawdzają się w pokojach, w których mamy trochę więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o wyprofilowanym kształcie. Powstały po to, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w domu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy właścicielami większego zwierzaka lub więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przylegającego do podłoża. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, obszyta materiałem. Równie ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne typy drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html drapak dla kota